Oran Orantı – Örnekler 1

Oran Orantı – Örnekler 1 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .

Oran Orantı – Konu Anlatımı 3

Oran Orantı – Konu Anlatımı 3 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .

Oran Orantı – Konu Anlatımı 2

Oran Orantı – Konu Anlatımı 2 videoları izle. Oran ve orantı Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır.İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı […]

Oran Orantı – Konu Anlatımı 1

Oran Orantı – Konu Anlatımı 1 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .