Oran Orantı – Çıkmış Sorular

Oran Orantı – Çıkmış Sorular videoları izle. Gördüğünüz gibi daha önceki KPSS sınavlarında oran-orantı konularından soru sorulmuş.Bu nedenle mutlaka bu konuya da gereken önemi vermeniz gerekiyor. Oran,aynı türden iki çokluğun birbirine bölümüne,Orantı ise iki oranın eşitliğine denir.

Oran Orantı – Örnekler 1

Oran Orantı – Örnekler 1 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .

Oran Orantı – Konu Anlatımı 3

Oran Orantı – Konu Anlatımı 3 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .

Oran Orantı – Konu Anlatımı 2

Oran Orantı – Konu Anlatımı 2 videoları izle. Oran ve orantı Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır.İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı […]

Oran Orantı – Konu Anlatımı 1

Oran Orantı – Konu Anlatımı 1 videoları izle. Oran:Büyüklük, nicelik veya derece bakımından, iki şey arasında veya parça ile bütün arasında bulunan bağıntıya oran (nispet) denir. Aynı cinsten iki değerin arasındaki bağıntı denilince ikinci değer birinci değerin kaçta kaçı olduğu anlaşılır. İki oran arasında bir eşitlik mevcut ise bu iki oranın eşitliğine orantı denir. .